Detoks cukrowy

5 lutego 2019 Detoks

Spożywasz zbyt wiele cukru? Chcesz powstrzymać apetyt i jednocześnie uniknąć przedwczesnego starzenia się i ciągłego uczucia zmęczenia? Wyeliminuj cukier ze swojej diety! Zastosuj detoks cukrowy!


Detoks cukrowy - efekty


Gwarantujemy, że nie będzie trzeba na nie długo czekać! Detoks cukrowy to nie lada wyzwanie, ale dobrze zaplanowany daje wyniki niemal natychmiast. A są one… Więcej niż zadowalające!

Dzięki detoksowi cukrowemu nie tylko szybko zredukujesz wagę i przestaniesz mieć ochotę na słodycze, ale - przede wszystkim - ograniczysz  pojawianie się wielu chorób (np. cukrzycy typu II), poprawisz funkcjonowanie mózgu (o wiele lepsza koncentracja!), opanujesz zachcianki żywieniowe, zadbasz o swoje jelita, zyskasz mnóstwo nowej energii i, uwaga, dużo młodszy wygląd! To możliwe? Oczywiście! Właściwa dieta znaczy więcej niż wiele.

Jak to zrobić? Wystarczy, że wyeliminujesz z diety produkty zawierające cukier, ze szczególnym naciskiem na wszelkie słodkie napoje, batoniki, czekoladki, dżemy, a nawet mleko, suszone owoce, nalewki i piwo. Dobrym rozwiązaniem będzie także ograniczenie orzechów ziemnych i orzechów nerkowca, margaryny, masła i roślin strączkowych.

detoks cukrowy


Detoks cukrowy - przepisy 

 

  • Najważniejsze by zachować rozsądek. Jedzenie kilku posiłków w ciągu dnia to nic złego. Najistotniejsze, by robić to regularnie. W przeciwnym razie organizm czuje się zagrożony.
  • Kiedy zauważasz, że twój problem ze słodyczami jest poważny i jesz je każdego dnia, zacznij od ograniczenia ich spożywania. Na początek co 2 dni. Z czasem co 3. A potem pójdzie już z górki.
  • Zjedzenie czegoś słodkiego od czasu do czasu to nie grzech. Sięganie po ciastko co pare dni jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż codzienne, kilkukrotne picie słodkiej kawy.
  • Jeśli nadmierne jedzenie słodyczy wiąże się u ciebie ze stresem, postaraj się go redukować. Znajdź sposób na rozładowanie emocji. Może sport? Po intensywnym wysiłku fizycznym najlepiej sięgnąć po coś słodkiego!
  • Bądź świadomy. Zacznij od badania krwi. Jeśli twoje wyniki będą złe, z pewnością da ci to sporego kopa do zmiany nawyków.
  • Pamiętaj, że cukier to nie tylko batoniki. Także białe pieczywo, owocowe serki, makarony, owoce i piwo to produkty posiadające indeks glikemiczny przekraczający >55.
5 lutego 2019 Detoks

0 Komentarze