Dieta wegetariańska. Jak schudnąć na diecie wegetariańskiej?

9 lutego 2021 Diety oczyszczające

Dieta wegetariańska pojawia się obecnie w wielu domach. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest związana z wieloma zaletami. Pomaga schudnąć i zadbać o prawidłową masę ciała. Sprawdza się to nie tylko u osób młodych, ale też zdecydowanie bardziej dojrzałych. Osoby przechodzące na dietę wegetariańską mogą zadbać o to, aby pozbyć się kilku nadmiarowych kilogramów i wyglądać dużo lepiej, niż do tej pory. Oczywiście jest to zależne od przygotowanego jadłospisu oraz od przestrzegania diety. Jeśli ktoś podejdzie do sprawy lekceważąco nie będzie w stanie osiągnąć zadowalających efektów.

Wyeliminowanie śmieciowego jedzenia i nabiału

Kluczowe w diecie wegetariańskiej jest to, aby wyeliminować śmieciowe jedzenie i nabiał. W szafkach nie znajdzie się miejsca na:

 • ulepszacze smaku,
 • cukier,
 • składniki do przygotowania kebabów,
 • syropy glukozowo-fruktozowe,
 • sól.

Skorzystamy na tym nie tylko my sami, ale też cała nasza rodzina. Oczywiście nie musimy całkowicie rezygnować z cukru i soli, lecz zdecydujmy się na ich znaczne ograniczenie. Nasz organizm zacznie funkcjonować dużo lepiej i po kilku tygodniach stosowania diety wegetariańskiej na pewno będziemy w stanie to zauważyć. 

Nie zapominajmy o tym, że dużą dawkę tłuszczu dostarczamy do naszego organizmu wraz z nabiałem. Powinniśmy go zastąpić owocami oraz warzywami. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem atrakcyjnej wagi i pozbyciem się zbędnych kilogramów. Nadmiar nabiału może prowadzić do wzrostu ilości toksyn, ale też do rozwoju nowotworów i trądziku.

Duże ilości wody oraz soków, koktajli i smoothie

Istotnym elementem na diecie wegetariańskiej jest spożywanie dużych ilości wody. To bardzo ważne, aby stale nawadniać własny organizm. Na pewno na tym skorzystamy. W ciągu jednego dnia powinno się spożywać minimum 2 litry wody. Pół litra warto spożyć już przed śniadaniem. Dzięki temu nasza skóra pozostanie świeża i właściwie nawilżona, a my będziemy mieli więcej energii oraz motywacji do działania, np. przed wyjściem do pracy. Woda usuwa z organizmu toksyny i poprawia trawienie oraz metabolizm. 

Nie należy zapominać również o świeżo wyciskanych sokach, smoothie i koktajlach. Warto regularnie je przygotowywać i poprosić o to pozostałych członków rodziny. To duża dawka witamin, minerałów oraz składników odżywczych. Tym samym organizm zostanie wzbogacony o dodatkową energię, a nasz układ trawienny nie spłata nam figla. Komórki zostaną prawidłowo odżywione, a my nie będziemy się czuć ociężali. Ważne jest to, aby przygotowywane soki były świeżo wyciskane i nie zawierały w sobie żadnych sztucznych cukrów. 

Postawienie na zdrowe przekąski i aktywność fizyczną

Dieta wegetariańska to coś więcej, niż tylko jedzenie, chociaż ważną rolę pełnią w niej zdrowe przekąski. Mowa przede wszystkim o:

 • owocach,
 • warzywach,
 • sałatkach warzywno-owocowych,
 • wegańskich batonach,
 • waflach ryżowych,
 • suszonych owocach.

Nie oznacza to jednak, że takie zdrowe przekąski będą się pojawiać w naszym menu co kilkadziesiąt minut. Możemy o tym zapomnieć. Warto je dostarczać do organizmu np. pomiędzy posiłkami, kiedy poczujemy lekkie uczucie głodu. Nie przysporzą nam problemów, za to dodadzą energii i zadbają o to, abyśmy przez długi czas pozostali wydajni. Mogą to być też pestki dyni lub słonecznika lub orzechy. Wybór w tym zakresie jest bardzo duży, a większość takich zdrowych przekąsek można zakupić w okolicznych supermarketach i nie wydawać na nie dużych pieniędzy. Rozważając decyzję przejścia na dietę wegetariańską to warto sprawdzić oferte cateringu diety wegetariańskiej wraz z dowozem na https://cateromarket.pl/diety/dieta-wegetarianska-catering.

Poza tym bardzo ważną rolę w diecie wegetariańskiej pełni regularna aktywność fizyczna. Co za tym idzie postawmy na bieganie, nordic walking, zajęcia fitness lub też jazdę na rowerze. Uprawianie sportu może nam przynieść wielką satysfakcję i pomoże rozwinąć się w sferze fizycznej. Aktywność fizyczna to absolutny strzał w dziesiątkę na drodze do smukłej i wysportowanej sylwetki. Doprowadzi do tego, że poczujemy się lepiej w swoim ciele i będziemy mieć więcej sił. W trakcie ćwiczeń wytwarzać będą się endorfiny.

Przejście na dietę wegetariańską jest wskazane zwłaszcza u tych osób, które od dłuższego czasu zmagają się z nadwagą i nie mogą sobie poradzić ze zrzuceniem wagi. Taki pomysł okaże się skuteczny, a w trakcie tygodnia możemy tracić na wadze nawet pół kilograma. Dzięki temu nie nadwyrężymy swojego organizmu i zadbamy o pozytywne samopoczucie. Dostosowanie się do powyższych wskazówek jest dużym ułatwieniem, więc nie warto ich lekceważyć. Nieocenioną pomoc niosą również wykwalifikowani dietetycy oraz trenerzy personalni, więc powinniśmy poszukać takiego wsparcia. 

9 lutego 2021 Diety oczyszczające

0 Komentarze