Jak skutecznie pozbyć się pięciu kilogramów?

24 marca 2021 Diety oczyszczające

Pytanie o to, jak pozbyć się dodatkowych pięciu kilogramów wcale nie należy do tych, na które łatwo można udzielić odpowiedzi zwłaszcza, jeśli zależy nam na odchudzaniu zdrowym oraz takim, które nie wiąże się z tak zwanym efektem jo-jo. Oczywiście, naczelna zasada mówi o tym, że odchudzanie tonie wyścig, a co za tym idzie, pościg nie jest wskazany. Im wolniej będziemy tracić na wadze, tym lepsze i bardziej trwałe okażą się efekty podejmowanego przez nas wysiłku. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o zdrowym i bezpiecznym odchudzaniu?

Odchudzanie z głową

Trudno o uniwersalną receptę, która może pomóc nam w pozbyciu się pięciu kilogramów. Tak naprawdę, wcale nie jest to zaskakujące odkrycie, skoro każdy z nas jest inny. Różnimy się nie tylko ze względu na wiek i płeć, ale również dlatego, że mamy różne typy sylwetki. Co więcej, mamy różne style życia, a na co dzień zmagamy się z różnego rodzaju schorzeniami. Na skuteczność odchudzania wpływają także nietolerancje pokarmowe, nie można przy tym również pominąć roli, jaką mają do odegrania predyspozycje genetyczne. Wszystko to sprawia, że każdy z nas ma nieco inne zapotrzebowanie genetyczne, a co za tym idzie – pierwszym krokiem na drodze do bezpiecznego odchudzania powinno być ustalenie całkowitej przemiany materii. Dopiero na tej podstawie możemy określić tak zwany deficyt kaloryczny. Wszystkie te obliczenia możemy wykonać dziś samodzielnie, konsultacja z doświadczonym dietetykiem wydaje się jednak bardziej niż wskazana.

Samo odchudzanie opiera się na dość prostym założeniu, że powinniśmy dążyć do tego, aby dostarczać organizmowi mniej kalorii niż zużywamy. Nie można jednak zapominać o tak zwanym minimalnym zapotrzebowaniu, a więc o współczynniku, którego przekroczenie potrafi być wyjątkowo niebezpieczne. Podstawowa przemiana materii jest przez nas niemal niezauważalna, nie da się jednak ukryć, że zużywa sporo kalorii. Mając świadomość istnienia wszystkich wymienionych zależności nie sposób polemizować z tym, że stopniowe, powolne i systematyczne gubienie kalorii to jedyny sposób na pozbycie się nadwagi. Nie oznacza to jednak, że nawet takie podejście zawsze jest gwarantem sukcesu. Jeśli mamy podejrzenia, że nadwaga nie jest wcale konsekwencją przejadania się, powinniśmy poszukać wsparcia u lekarza.

Dieta cud – czy może pomóc?

Przynajmniej raz na sezon osoby zainteresowane szybkim odchudzaniem mogą usłyszeć o przynajmniej jednej diecie, która może pomóc nam zapomnieć o problemach z nadwagą. Niestety, im szybciej zrozumiemy, że cudowne, szybkie diety odchudzające nie istnieją, tym lepiej dla nas. Owszem, przynajmniej niektóre pozwalają na szybką utratę wagi, nawet w ich przypadku nie mamy jednak do czynienia z trwałymi efektami.. szczególnie niebezpieczne mogą w tym kontekście okazać się zwłaszcza te diety, które zakładają całkowitą rezygnację z pewnych składników. Posiłki powinno się komponować w taki sposób, aby znajdowały się w nich produkty pochodzące z różnych grup. Jeśli zależy nam na schudnięciu, dobrze jest stawiać na żywność, która przyciąga wzrok dużą objętością, upewnijmy się jednak, że w parze z nią idzie niewielka gęstość energetyczna. Jeśli więc szukamy sposobu na dietę, najlepiej stawiać na warzywa, owoce, które nie mają wielu kalorii, ryby, produkty pełnoziarniste oraz chude mięso. Taka dieta ma i ten plus, że dostarcza organizmowi błonnik w dużych ilościach, ten zaś jest odpowiedzialny za przyjemne uczucie sytości. Z pomocą przychodzi nam portal Cateromarket.pl. Dieta pudełkowa Gdynia - sprawdź ofertę.

Co wyeliminować z diety?

Jak już wspomniano, pewne składniki i produkty powinny znajdować się w każdej diecie, jeśli ma być ona zdrowa. Nie oznacza to jednak, że przynajmniej kilku produktów nie można z niej wyeliminować. Tu warto wspomnieć choćby o napojach słodzonych cukrem i syropem glukozowo-fruktozowym, a także o sklepowych słodyczach takich, jak ciastka, ciasta i batoniki. Okazuje się, że wysoka zawartość cukru, jaka je charakteryzuje, nie jest wcale największym problemem. Nie mniej kłopotliwe może być to, że są to produkty bogate w pozbawione wartości tłuszcze trans. Nie zaszkodzi też, jeśli ograniczymy słone przekąski i żywność typu fast food.

24 marca 2021 Diety oczyszczające

0 Komentarze