Oczyszczanie wątroby - Clark

18 stycznia 2019 Diety oczyszczające

1,5 kilograma, 500 funkcji. Wątroba. To, że nie boli, wcale nie oznacza, że wszystko z nią w porządku. Jeśli cierpisz na nudności, osłabienie, bóle stawów czy świąd skóry, a twoje samopoczucie od jakiegoś czasu pozostawia wiele do życzenia, zastanów się, czy nie powinieneś bardziej zadbać o ten strategiczny organ. W niektórych przypadkach świeżo wyciskane soki, owoce i warzywa nie wystarczą, by go naprawić - konieczne będzie odpowiednie oczyszczenie.
 

Oczyszczanie wątroby Clark - opinie 


Oczyszczanie wątroby metodą dr Huldy Clark przypomina nieco także inną stosowaną metodę oczyszczania - metodę Michała Tombaka. Różnica między nimi polega na lepszym znoszeniu metody Clark przez organizm człowieka. Wątroba to niesamowicie ważny organ, więc im mniej inwazyjny sposób wybierzemy, tym lepiej dla naszego organizmu. Należy zaznaczyć, że samo oczyszczanie wątroby jest całkowicie bezpieczne. Dr Hulda Clark informuje, że na przeszło 500 monitorowanych przypadków, które poddały się kuracji, żadna z nich nie skarżyła się na ból, a tym bardziej nie trafiła do szpitala po jej zakończeniu. Wśród pacjentów znajdowało się sporo osób po 70 i 80-tym roku życia. Co istotne, istnieje możliwość wystąpienia osłabienia po przeprowadzonym zabiegu. Stan ten utrzymuje się z reguły 1, maksymalnie 2 dni - najlepiej pozostać wtedy w domu i pozwolić wątrobie oczyścić się także w swych najgłębszych warstwach.
 

Oczyszczanie wątroby Clark - przeciwwskazania 


Do głównych przeciwwskazań, dotyczących stosowania metod oczyszczających wątrobę, należy przede wszystkim występujący stan zapalny wątroby i woreczka żółciowego. Z oczyszczania wątroby zrezygnować powinny także kobiety w ciąży i te w trakcie menstruacji, a także wszyscy, którzy przez dłuższy czas korzystali z diety ubogiej w białko, np. z diety wegańskiej.

Co ważne, oczyszczanie wątroby należy rozpocząć dopiero po przeprowadzonym odpowiednio wcześniej oczyszczaniu jelit. W innym wypadku istnieje poważne ryzyko zatrucia krwi, wywołane wchłanianiem substancji toksycznych wydalanych z wątroby przez zanieczyszczone jelito.

Jeśli wątroba musi zostać oczyszczona pilnie, dopuszczalne jest jednoczesne oczyszczanie wątroby i jelit. W tym przypadku jednak kurację oczyszczania wątroby można rozpocząć najwcześniej po tygodniu trwania kuracji jelitowej.


sok jabłkowy

 

Oczyszczanie wątroby Clark - efekty 


By przeprowadzić oczyszczanie wątroby metodą dr Clark, potrzebne będą ci: sok jabłkowy (najlepiej świeżo tłoczony), pół szklanki (125 ml) oliwy z oliwek, grejpfrut, 4 łyżki stołowe siarczanu magnezu (dostaniesz go w aptece bez recepty), a także słoik ze szczelną pokrywką, słomka do picia, termofor i sporych rozmiarów poduszka.

Siarczan magnezu rozpuść w 3 szklankach wody i wsadź miksturę do lodówki. Zaczekaj, aż nabierze lodowatej temperatury - to pomoże ci w wypiciu eliksiru. Całość podziel na 4 identyczne porcje. Pierwszą porcję siarczanu wypij o godzinie 18. Dopuszcza się popicie jej kilkoma łykami wody lub possanie plastra cytryny dla zabicia smaku.

Następną z porcji przyjmij o godzinie 20. O 21:45 przygotowaną wcześniej oliwę wlej do słoika, a następnie wyciśnij 3/4 szklanki grejpfruta. Po odcedzeniu miąższu wlej sok do słoiczka z oliwą. Kiedy dokładnie potrząśniesz naczyniem, uzyskasz jednolitą mieszaninę o wodnistej konsystencji. O 22:00 wypij przygotowany napój. Pamiętaj, by zrobić to zaraz po wygodnym usadowieniu się w łóżku i zainstalowaniu w nim termoforu z gorącą wodą. Twoja pozycja powinna być półsiedząca. Napój najlepiej wypić duszkiem przez słomkę, jednocześnie zatykając nos. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Jeśli jesteś sobą starszą lub osłabioną, zmieść się w 15 minutach. Kiedy dopisuje ci energia witalna - zrób to w minut 5. Po wypiciu napoju nie opuszczaj posłania i nie wykonuj żadnych czynności aż do zaśnięcia.

Po przebudzeniu (nie wcześniej jednak, niż o godzinie 6 rano) czas na trzecią porcję siarczanu. Gdy wystąpiły nudności i bóle brzucha - poczekaj z wypiciem aż do ich ustania. Biegunka powinna wystąpić rano, może potrwać zaś aż do późnego popołudnia. To dobrze, jeśli w stolcu pojawią się kamienie o zabarwieniu zielonkawym lub brunatnym. Dokładnie dwie godziny później wypij ostatnią z porcji siarczanu magnezu. Dużo odpoczywaj. Pierwszy posiłek możesz skonsumować dwie godziny po przyjęciu ostatniej, czwartej porcji siarczanu. Najlepiej, jeśli będzie to sok owocowy, pół godziny później - sok i owoc, po godzinie natomiast lekkie danie.

Pamiętaj, że oczyszczanie wątroby następuje stopniowo. Powtarzaj oczyszczanie do momentu, aż piasek i kamienie żółciowe przestaną wydostawać się z twojego organizmu. Często największe kamienie mogą opuścić go dopiero po 10 powtórzeniu kuracji. Dzień przed rozpoczęciem oczyszczania zrezygnuj z tłuszczy i mleka. Od godziny 14 zastosuj się natomiast do zupełnego postu, także tego od suplementów diety i lekarstw, których stosowanie nie jest dla ciebie konieczne.

Oczyszczanie wątroby pomoże ci pozbyć się kamieni żółciowych, blokujących przewody żółciowe, co znacząco wpływa na obciążenie całego organizmu.

18 stycznia 2019 Diety oczyszczające

0 Komentarze