Dieta cud, czyli jak schudnąć z głową

21 października 2019 Naturalne metody

Wiele osób zastanawia się jaka będzie najlepsza dieta, czy jest w ogóle coś takiego jak dieta cud i chudnięcie bez efektu jojo. Warto powiedzieć o tym jak to dokładnie wygląda. Jakie są opcje, które pozwolą utracić nadwagę bez obaw o zdrowie. Często, gdy ktoś mówi o odchudzaniu inni odpowiadają, że chyba „z kości na ości”.

Rzeczywiście możliwe, żę BMI będzie w normie, ale jednak przy górnej granicy i po prostu ktoś nie będzie się z tym dobrze czuł. Pojawia się siedząca praca, słodkości i niestety utrzymanie idealnej figury będzie po prostu trudne. Pojawia się pytanie co w tej sytuacji zrobić. Wokoło biegacze Można mieć wrażenie, że wszędzie w około mamy pełno biegaczy. Każdy chce się odchudzać biegając i uważa, że to idealny sposób na świetną sylwetkę.

>> Zobacz również odchudzającą dietę wegańską

Czy jednak w rzeczywistości bieganie wystarczy? Oczywiście jeśli ktoś lubi to niech biega, ale nie każdy chętnie to robi. Jeśli dla kogoś jest to męczarnia to po prostu nie ma sensu się zmuszać i warto wiedzieć, żę schudnąć można także innymi sposobami, które również przyniosą dobre efekty. Jakie to będą sposoby?Na ratunek: dietetykWłaśnie to powinien  być pierwszy krok. Skoro osoba zajmuje się tym zawodowo to chyba najlepiej będzie wiedziała co nam zaproponować. Na początek będzie wywiad i pomiary. Dietetyk będzie chciał wiedzieć jak żyjecie, czy macie jakieś nałogi, czy się ruszacie, spożywacie alkohol, pijecie kawę, herbatę. Wszystko to będzie miało znaczenie. Nie musicie się bać nawet jeśli nie jesteście sportowcami, dietetyk nie przerazi się tym, że nie ćwiczcycie. Zajmie się wyliczeniem tego jaka waga będzie dla Was idealna i następnie przygotuje dla Was dokładne informacje odnośnie tego jak powinniście się zachować, by osiągnąć cel. Jedzenie W indywidualnej diecie bardzo ważne będzie to, że jecie to co rzeczywiście jest smaczne i jest tego dużo.

Dietetyk Iwona Barzyk
Zdjęcie pochodzi ze strony: https://dietetykwmiescie.pl/o-mnie.html

Co 2 tygodnie musicie pojawić się na wizycie kontrolnej i tam dostaniecie jadłospis na kolejne dwa tygodnie. Wszystkie posiłki będą dokładnie wyliczone co do grama i kalorii jakie w związku z tym będą spożywane. Klucz do sukcesu w dietetyce to oczywiście pięć posiłków dziennie spożywanych co trzy godziny. W praktyce wygląda to tak, żę trzeba będzie patrzeć na zegarek, ponieważ posiłki spożywa się nie wtedy, gdy będziecie głodni, ale w momencie, gdy mijają 3 godziny. Dzięki temu porcje mają być takie, by się najeść, ale nie przejeść. Dość często jednak te porcje są naprawdę sporo i może to stanowić dla niektórych zaskoczenie. Co bardzo ważne tutaj nie ma znaczenia o której wstajecie i chodzicie spać. Układacie swój dzień dokładnie tak jak chcecie. Śniadanie jecie o tym jak wstajecie a kolację jecie 2 godziny przed snem. Jeśli ktoś ze względu na pracę nie ma innej możliwości to nie będzie problemem, że śniadanie je o 10 a kolację o 22. To normalne w tej sytuacji, nie trzeba się tego obawiać. To co kluczowe to pilnowanie przerw między posiłkami 3 godzin, maksymalnie 4 tak, by żołądek mógł rzeczywiście cały czas pracować i by odchudzanie rzeczywiście było efektywne.

 

21 października 2019 Naturalne metody

0 Komentarze