Odzież fitness - jak wybrać strój dopasowany do Twoich potrzeb?

12 marca 2022 Naturalne metody

Najpopularniejszymi sposobami aktywnego spędzania czasu są obecnie bez wątpienia fitness i siłownia. Regularne ćwiczenia gwarantują bowiem smukłą sylwetkę, a co za tym idzie - poprawę samopoczucia. Coraz więcej z nas po zakończeniu swoich obowiązków, zamiast w kierunku domu, udaje się w kierunku klubu fitness. Sport stał się niezwykle modny. Jest to jeden z nielicznych trendów, który przynosi dla naszego organizmu same korzyści. Zanim zdecydujemy się wziąć udział w zajęciach fitness lub skorzystać z publicznej siłowni, warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie oraz odzież fitness.

Odzież fitness - dlaczego jest tak ważna podczas treningów?

Pierwszym powodem, dla którego odpowiednia odzież jest tak ważna to czynniki zewnętrzne. Przewiewna oraz antybakteryjna odzież zapobiegnie rozwojowi bakterii, które wprost kochają przepocone i wilgotne ubrania. Jest to zatem niezwykle ważne w przypadku bielizny sportowej. Co więcej, ćwicząc na świeżym powietrzu, odpowiednia odzież pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, chroni przed wiatrem oraz deszczem, a także zapobiega otarciom. Dużą rolę odgrywa tutaj także wygoda.

Dokładnie tak samo sprawa wygląda z butami - w celu zapewnienia nam odpowiedniego komfortu podczas ćwiczeń, muszą być one odpowiednio dobrane, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Sześć ważnych zasad podczas wybierania odzieży fitness

Wybierając odpowiedni strój do ćwiczeń, powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad.

  1. Unikanie bawełny. Bawełna nie jest dobrym wyborem, jeżeli chodzi o stroje fitness. Zamiast odprowadzania wilgoci, wchłania ją. To z kolei obciąża nasz strój oraz wywołuje uczucie zimna zaraz po zakończeniu ćwiczeń. Decydując się na zakup stroju fitness wybierajmy zatem tkaniny wentylowane, przewiewne oraz bezszwowe.

  2. Unikanie zbyt ciasnych ubrań. Zbyt ciasne ubrania skutecznie ograniczą nasze ruchy oraz z łatwością podrażnią skórę.

  3. Unikanie zbyt szerokich ubrań. Zbyt szerokie ubrania z kolei mogą przeszkadzać nam w wykonywaniu ćwiczeń.

  4. Ubieranie obuwia sportowego. Odpowiednio dopasowane obuwie z elastyczną, ale antypoślizgową podeszwą, która zapewni swobodę ruchów podczas treningu to niezwykle ważna kwestia, szczególnie jeżeli chodzi o komfort. 

  5. Wybieranie tkanin antybakteryjnych. Jest to szczególnie ważne, jeżeli mamy do czynienia z nadmierną potliwością.

  6. Noszenie odpowiedniej bielizny. Noszenie odpowiedniej bielizny nie tylko zapewni nam komfort, ale i nie przyczyni się do powstawania podrażnień czy otarć. Dla kobiet zaleca się staniki sportowe, które dobrze podtrzymują biust oraz zmniejszają ruchy pionowe. Bielizna powinna być dopasowana perfekcyjne - nie za ciasna oraz nie za luźna.

Co w takim razie wybrać?

Wiemy już czego unikać wybierając odzież fitness. Co jednak należy wybrać?

  • Spodnie. Muszą być dopasowane do tego, jakie zajęcia preferujemy. Długość nogawek powinna być dobrana według typu naszej sylwetki.

  • Góra. Koszulka fitness jest niezwykle ważnym elementem stroju. Musi być ona wykonana z materiału, który odprowadza wilgoć. Co więcej, powinna poruszać się razem z ciałem oraz być elastyczna. Idealne będą modele z dopasowanymi, płaskimi w stosunku do ciała szwami.

  • Buty. Muszą być lekkie, oddychające oraz odprowadzające wilgoć. Ważne jest także, aby minimalizowały wstrząsy oraz urazy, amortyzowały stopę, a także zapewniały stabilizację. Ich podeszwa musi trzymać przyczepność.

Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z fitness, zwróćmy także uwagę na naszą dietę. Jeżeli chcemy schudnąć, warto sięgnąć po diety oczyszczające z naturalnych składników. 

12 marca 2022 Naturalne metody

0 Komentarze