Oczyszczanie organizmu

28 stycznia 2019 Oczyszczanie organizmu

Co liczy się najbardziej podczas oczyszczania organizmu, a czego w jego trakcie należy się wystrzegać? Jak rzucić palenie bez nienaturalnych wspomagaczy, wyłącznie dzięki zdrowej diecie oczyszczającej? Która z mieszanek ojców Bonifratrów bije na głowę wiele sztucznych farmaceutyków? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.


Oczyszczanie organizmu - dieta 


Istnieje wiele różnorakich metod oczyszczania organizmu: detoks cukrowy, detoks sokowy czy detoks jaglany, dieta oczyszczająca Dąbrowskiej, oczyszczanie wątroby, a także terapia ziołowa i mnóstwo innych, domowych sposobów. Najważniejsze, by na kilka dni przed rozpoczęciem kuracji (niezależnie od tego, który ze sposobów wybierzemy) wyeliminować z diety alkohol, papierosy (nikotyna może zepsuć cały efekt diety!), kawę, czarną herbatę, napoje gazowane, cukier, fast-foody i czerwone mięso. Najlepiej zrezygnować także z jajek, mleka i innych produktów pochodzenia zwierzęcego.


Oczyszczanie organizmu po rzuceniu palenia 


Organizm oczyszcza się już 20 minut po wypaleniu ostatniego papierosa - tętno i ciśnienie krwi zaczynają wracać do normy, poprawia się krążenie, wzrasta stężenie tlenu we krwi. Co więcej, wystarczą 24 godziny bez tytoniu, by organizm całkowicie pozbył się obecności dwutlenku węgla!

Dzień bez papierosa to wzmocnienie zmysłów smaku i zapachu, trzy dni natomiast - rozluźnienie oskrzeli i lepsze, łatwiejsze oddychanie. Po czterech dniach od rzucenia palenia zaczyna odbudowywać się błona śluzowa żołądka, wystarczy natomiast tydzień czy dwa, aby powróciła odpowiednia cyrkulacja powietrza w układzie oddechowym.

oczyszczanie organizmu

Lepsza kondycja fizyczna, bielsze zęby, nawilżona skóra i odnowiony naskórek to tylko część „efektów ubocznych” rzucenia palenia następujących po miesiącu. Dwa miesiące „po”, wydajność płuc wzrasta o 10%, a po 9 miesiącach… Wiek skóry obniża się o przeszło 10 lat! Skąd te rewelacje? Zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi wśród kobiet, niezaciągających się dymem tytoniowym przez równe 9 miesięcy - po tym czasie ich skóra odmłodziła się o ok. 13 lat! Dym papierosowy, zaburzający produkcję kolagenu, przyspiesza szybsze starzenie się skóry.

Często stosowanie diety oczyszczającej organizm (dieta ta obowiązkowo wyklucza palenie papierosów w trakcie jej stosowania), staje się motorem do naturalnego zwalczenia nałogu! Osoby, które odkładają palenie na czas oczyszczania organizmu, niejednokrotnie już do niego nie wracają. Co więcej, wszyscy uzależnieni od odruchu i konieczności robienia czegoś z rękami, przy okazji diety z powodzeniem mogą przerzucić się inny, o wiele zdrowszy nałóg - pestki słonecznika lub dyni.

28 stycznia 2019 Oczyszczanie organizmu

0 Komentarze