Oczyszczanie wątroby

15 października 2019 Diety oczyszczające

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego jest konieczne, jeśli stan tych narządów pozostawia nieco do życzenia. Nudności, osłabienie, bóle stawów, świąd skóry lub ogólne, złe samopoczucie, może okazać się pierwszym sygnałem ostrzegawczym. Nie lekceważ go!
 

Oczyszczanie wątroby - Tombak 


Oczyszczanie wątroby według Michała Tombaka opiera się na trzech etapach. Pierwszy z nich to odpowiednie przygotowanie organizmu poprzez jego rozluźnienie, nagrzanie i nawilżenie - w tym wypadku szczególnie polecane jest korzystanie z sauny lub gorących kąpieli, trwających po ok. 20 minut. Etapem drugim, stosowanym na 4 dni przed oficjalnym, głównym leczeniem, jest spożywanie jedzenia roślinnego, z naciskiem na sok z jabłka i buraka oraz na zioła przeczyszczające. Trzeci etap to oczyszczanie właściwe, trwające 3 dni - najlepiej przeprowadzić je w weekend lub wtedy, kiedy możemy pozwolić sobie na sporo wolnego, ponieważ okres następujący bezpośrednio po oczyszczaniu powoduje znaczące osłabienie organizmu. W trakcie kuracji nie wolno zapominać również o wzmożonym spożywaniu wody.

Przez pierwsze dni kuracji, w piątek i w sobotę, pić ( i jeść ;)), należy wyłącznie sok. Ilość - dowolna. Proporcje: burak 1: jabłka 4. W przypadku napadu silnego głodu dozwolone jest spożycie pieczonego jabłka. Zaleca się także sporo ruchu, jednak surowo zabronione jest wychładzanie organizmu. Dzień zakończyć należy gorącą kąpielą i naparem wykonanym z przeczyszczających ziół.

Od wypicia tegoż naparu rozpoczynamy również niedzielę. Do godziny 18 konsumujemy wyłącznie sok - także w tym przypadku dozwolone jest ewentualne spożycie pieczonego jabłka. O 18-stej rozpoczynamy przygotowanie składników, które przydadzą się później. Potrzebujemy: 150 gramów oliwy z oliwek, 150 gramów soku z cytryny, 6 plastrów cytryny i ząbek rozgniecionego czosnku. O 18:30 czas na rozgrzanie się ciepłym prysznicem i położenie się do łóżka. Godzina 19 to pora na wypicie 2 łyżek oliwy i popicie jej 2 łyżkami cytrynowego soku. Powstałe nudności należy uspokoić poprzez wąchanie czosnku i ssanie plasterka cytryny. Mechanizm należy powtarzać co 15 minut, aż do wyczerpania przyszykowanych zapasów.

Po wszystkim powinniśmy położyć się na prawym boku i odpoczywać z przyłożonym do wątroby termoforem. Czyszczenie jelit następuje najczęściej 2 godziny później. Zioła przeczyszczające należy wypić jeszcze raz, dokładnie o północy, a następnie położyć się spać. Poniedziałek warto zacząć od wypicia przeczyszczających ziół i zjedzenia lekkiego śniadania. Aby oczyścić wszystkie płaty wątroby, zabieg należy przeprowadzić dokładnie 4 razy.


Oczyszczanie wątroby - Clark
 

By przeprowadzić oczyszczanie wątroby metodą dr Clark, potrzebne będą:  sok jabłkowy (najlepiej świeżo tłoczony), pół szklanki (125 ml) oliwy z oliwek, grejpfrut, 4 łyżki stołowe siarczanu magnezu (do dostania w aptece bez recepty), a także słoik ze szczelną pokrywką i słomka do picia.

Siarczan magnezu należy rozpuścić w 3 szklankach wody, a następnie wsadzić do lodówki i zaczekać, aż nabierze lodowatej temperatury - to pomoże w wypiciu eliksiru. Całość trzeba podzielić na 4 identyczne porcje - pierwszą wypić o godzinie 18 (dopuszcza się popicie jej kilkoma łykami wody lub zassanie plastra cytryny dla zabicia smaku), następną zaś o 20. O 21:45 przygotowaną wcześniej oliwę należy wlać do słoika, a następnie wycisnąć 3/4 szklanki grejpfruta, by po odcedzeniu miąższu wlać sok do słoiczka z oliwą.  Dokładnie o 22:00 powinno się spożyć przygotowany napój. Najlepiej zrobić to duszkiem i przez słomkę, jednocześnie zatykając nos.

Po przebudzeniu (nie wcześniej jednak, niż o godzinie 6 rano) czas na trzecią porcję siarczanu. Gdy wystąpiły nudności i bóle brzucha - warto poczekać z wypiciem aż do ich ustania. Biegunka powinna pojawić się rano (może potrwać aż do późnego popołudnia). To dobrze, jeśli w stolcu pojawią się kamienie o zabarwieniu zielonkawym lub brunatnym. Dokładnie dwie godziny później czas na ostatnią porcję siarczanu magnezu. Pierwszy posiłek można skonsumować dwie godziny po przyjęciu ostatniej, czwartej porcji wywaru. Najlepiej, jeśli będzie to sok owocowy, pół godziny później - sok i owoc, po godzinie natomiast lekkie danie.

oczyszczanie organizmu oilwą


Oczyszczanie wątroby oliwą 


250 ml oliwy z oliwek, sok z 2 grejpfrutów, 750 ml przegotowanej wody i 4 czubate łyżeczki soli Epsom wystarczą do sporządzenia odpowiedniej mikstury. By przygotować się do kuracji, dzień wcześniej należy oczyścić jelita (na przykład lewatywą) i zastosować dietę wykluczającą tłuszcze, mleko i mięso. Koniecznym jest również odstawienie witamin i suplementów. Trzymamy się tego także podczas 1 dnia kuracji do godziny 14:00. Od tej pory nie sięgamy po żadne jedzenie, przygotowujemy za to roztwór wody z solą Epsom (sól rozpuszczamy w wodzie) i wstawiamy go do lodówki. O 18:00 wypijamy ok. 3/4 szklanki roztworu, o 20:00 zaś identyczną porcję drugą. Godzina 22:00 to czas na wypicie mieszanki 125 ml oliwy z sokiem z 1 grejpfruta i położenie się spać. WAŻNE: Pamiętaj, by roztwór spożyć na stojąco! Następnego dnia, zaraz po obudzeniu (jednak nie wcześniej, niż o 6 rano) sięgamy po trzecią porcję solnego roztworu. 2 godziny później uzupełniamy organizm oliwą z sokiem. Biegunka powinna zacząć się rano.


Oczyszczanie wątroby sokiem jabłkowym


Do kuracji tej wykorzystujemy wyłącznie świeżo wyciśnięty (z równie świeżych owoców) sok jabłkowy. Czas przygotowania do oczyszczania trwa w tym przypadku 7 dni - każdego z nich wypijamy jedną szklankę soku na 15 minut przed każdym posiłkiem. W ostatni, siódmy dzień, ostatni zjedzony posiłek (koniecznie lekkostrawny) spożywamy najpóźniej o 18:00. To tak zwany „czas - start” trzydniowej, jabłkowej kuracji, w trakcie której przyjmować należy wyłącznie sok z jabłek. O godzinie 8:00 wypijamy jedną szklankę jabłkowego napoju, zaś w godzinach: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 i 20:00 - po dwie. Jeśli w trakcie stosowanej kuracji wystąpią problemy z wypróżnianiem, konieczne będzie spożycie ziołowej herbaty na przeczyszczenie.

Zawarty w soku jabłkowym kwas znacząco przyczynia się do rozpuszczania kamieni. Takie oczyszczanie dobrze przeprowadzać raz na dwa miesiące, a czasem (w przypadku dużych i licznych kamieni) nawet co miesiąc. Jeśli nie odczuwasz objawów związanych z negatywnym działaniem wątroby i woreczka żółciowego, a zwyczajnie chcesz zadbać o swoje zdrowie, przeprowadzaj jabłkową kurację raz na pół roku.

15 października 2019 Diety oczyszczające

0 Komentarze