Oczyszczanie organizmu ziołami

22 stycznia 2019 Naturalne metody

Oczyść swój organizm ziołami, bez zbędnych medykamentów. Poznaj bogactwo natury!

Oczyszczanie organizmu ziołami 

Babka płesznik to obfite w kwas uronowy, arabiozę, ksylozę, garbniki, akubinę, fitosterloe i w tłuszcze roślinne zioło, które dzięki swym bogatym składnikom posiada działanie detoksykujące. Lecznicze zastosowanie babki znane jest od dawna. Niegdyś stosowana była na artretyzm i zapalenie oskrzeli, dziś jej głównym zadaniem jest właśnie oczyszczanie organizmu z toksyn. Zioło  to przyspiesza również metabolizm, reguluje poziom cholesterolu i pracę układu trawiennego, wpływa na zmniejszanie wchłaniania glukozy z krwi i na pobudzenie ruchów jelit. Babka płesznik z powodzeniem możne być spożywana w trakcie stosowania antybiotyków, ponieważ zapewnia prawidłowy wzrost dobrych bakterii w jelitach. Co więcej, babka odpowiedzialna jest za pozbywanie się wzdęć, zaparć i bólów brzucha - doskonale radzi sobie z problemami trawiennymi.

W przeciwieństwie do babki płesznik, działającej w jelitach, a potem stopniowo oczyszczającej cały organizm, ostropest plamisty (w skład którego wchodzą antyoksydanty, flawonoidy i sylimaryna) i czarnuszka siewna (prócz alkaloidów i flawonoidów bogata w fosfolipidy, fitosterole, kwasy tłuszczowe, białka, związki pierwiastków, takich jak magnez, żelazo czy cynk oraz w witaminy) swoje zbawienne działanie znalazła w wątrobie i w trzustce. Wątroba, organ odpowiedzialny za filtrowanie toksyn, gromadzi w sobie wiele szkodliwych substancji, dlatego szczególnie ważne jest jej odpowiednie oczyszczanie. Ostropest przyczynia się głównie do łagodzenia stanów zapalnych na tle cukrzycowym i do ochrony wątroby przed destrukcyjnym działaniem substancji alkoholowych.

Znanym i lubianym ziołem oczyszczającym jest czystek. Jego silne właściwości detoksykacyjne i moczopędne działanie pomagają nerkom w wydalaniu szkodliwych substancji. Czystek znacząco wpływa na równowagę flory bakteryjnej, wspierając jednocześnie jelita i układ pokarmowy. Łopian większy, znany szerzej jako rzep, okazuje się być genialnym środkiem do usuwania toksyn, w czym wspomaga układ limfatyczny i wątrobę. To odtruwające zioło cechuje się nasionami obfitującymi w lignany, posiadającymi właściwości antyoksydacyjne, cytostatyczne i regulujące gospodarkę hormonalną. By skutecznie oczyścić organizm łopianem, wystarczy dwutygodniowa kuracja polegająca na codziennym spożywaniu naparu z jego korzenia.

Stara, dobra pokrzywa, jest jedną z najbardziej cenionych roślin leczniczych w Polsce. Jej moczopędne działanie, umożliwiające pozbycie się z organizmu substancji szkodliwych, a także oczyszczający wpływ na układ trawienny i prawidłowe funkcjonowanie wątroby, trzustki i żołądka, są składową jej niesamowitych właściwości leczniczych. Napary przyrządzać warto zarówno ze świeżej, jak i z suszonej pokrzywy - jej sok jest bogaty w witaminy, minerały i enzymy. Co więcej, młode liście pokrzywy z powodzeniem można dołączać do sałatek czy kanapkowych past i twarożku.

Przetacznik leśny to ziele oczyszczające praktycznie wszystko (wątrobę, płuca, krew), neutralizujące toksyny przez skórę, nerki i wątrobę, a w dodatku działające napotnie, moczopędnie i przyspieszające przemianę materii. Pij pół szklanki z przetacznika leśnego cztery razy dziennie (by uzyskać jedną porcję, 2 łyżeczki przetacznika zalej dwiema szklankami wrzątku), a zostaniesz chodzącym okazem zdrowia!

Rumianek zadziała wspaniale na wszystkie z żołądkowych i jelitowych dolegliwości. Zawarte w nim flawonoidy charakteryzują się działaniem rozkurczowym (wpływają na prawidłową pracę mięśni gładkich jelit i przewodów żółciowych), a także przeciwzapalnym (dbają o zdrowe błony śluzowe żołądka i ułatwiają trawienie). Picie wywaru z rumianku jest szczególnie polecane osobom zmagającym się z nadkwaśnością żołądka i z chorobami wrzodowymi. Rumianek posiada również właściwości przeczyszczające, skutecznie pomoże więc pozbyć się złogów zalegających w jelitach.

Na zaparcia, gazy, wzdęcia i nerwicę żołądka idealnie sprawdzi się melisa lekarska, polecana także na nerwy i bezsenność. Roślina nie tylko uchroni wątrobę przed szkodliwymi toksynami, co więcej - posiada działanie rozkurczające.

Sok z brzozy z powodzeniem oczyści złogi w układzie moczowym, wspomoże detoksykację wątroby,  a dzięki wysokiej zawartości pierwiastków, witamin i soli mineralnych, zapobiegnie powstawaniu piasku i kamieni nerkowych.

zioła Bonifratrów


Oczyszczanie organizmu - zioła Bonifratrów 


Zioła ojców Bonifratrów ułatwiają przemianę materii i zmniejszają łaknienie. Ale nie tylko! Te naturalne medykamenty wspomagają także gospodarkę tłuszczową organizmu i przyswajanie pokarmów! Oprócz zawartych w sobie substancji, pobudzających pracę określonych narządów i wyrównujących niedoczynność innych, obfitują również w witaminy i związki mineralne. Dawki i dobór ziół dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Na szczególnie uznanie zasługuje herbata ojców Bonifratrów, składająca się z mieszanki bzu czarnego, pokrzywy, brzozy, ziela krwawnika i korzenia mniszka pospolitego, potrafiąca wyleczyć naprawdę mnóstwo dolegliwości!

22 stycznia 2019 Naturalne metody

0 Komentarze