Domowe usługi pielęgniarskie - czy warto z nich korzystać?

29 maja 2023 Naturalne metody

​Domowe usługi pielęgniarskie to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Profesjonalna opieka doświadczonego personelu medycznego sprawdzi się między innymi w przypadku pacjentów z ograniczoną mobilnością oraz u osób z osłabionym układem immunologicznym.

Domowe usługi pielęgniarskie - charakterystyka 

Domowe usługi pielęgniarskie obejmują szereg czynności, wśród których można wyróżnić między innymi różnego rodzaju zabiegi diagnostyczne. Personel medyczny świadczący usługi w domu pacjenta pobiera materiał laboratoryjny oraz wykonuje wszystkie niezbędne pomiary. Pielęgniarki bardzo często sprawują również opiekę nad chorymi zmagającymi się z cukrzycą - w tym wypadku osoba chora może liczyć między innymi na pomoc podczas badania poziomu glukozy. 

Oprócz tego podczas wizyt domowych pielęgniarki zajmują się również podawaniem kroplówek oraz zakładaniem sond i cewników. W wielu przypadkach odpowiadają także za opatrywanie ran, wykonywanie lewatyw oraz czyszczenie uszu. Warto pamiętać o tym, że podczas wizyt domowych pielęgniarki mogą liczyć na wsparcie lekarzy - doświadczeni specjaliści bardzo często nadzorują między innymi proces diagnostyki pacjenta. Poza tym pielęgniarka pracująca w domu pacjenta ma dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia umożliwiające trafną ocenę stanu zdrowia chorego - najnowszy sprzęt oraz doświadczenie zapewniają bezpieczeństwo i najwyższą jakość wykonywanych usług.

Wizyty domowe Kraków - dlaczego warto skorzystać z domowej opieki pielęgniarskiej?

Domowe wizyty pielęgniarskie to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba pacjentów - wśród wielu zalet domowych wizyt można wyróżnić między innymi wygodę. Domowe konsultacje pielęgniarskie stanowią nie tylko ogromne ułatwienie dla pacjenta, ale są także dużym udogodnieniem dla najbliższych chorego - warto pamiętać o tym, że korzystanie z domowych usług pielęgniarskich ułatwia połączenie obowiązków zawodowych z opieką nad chorym. 

Wizyty pielęgniarskie pomagają także w zaoszczędzeniu dużych ilości czasu, poza tym umożliwiają również zredukowanie stresu związanego z wizytą w szpitalu. Kolejnym atutem domowej opieki pielęgniarskiej jest wysoki poziom świadczonych usług - doświadczony personel medyczny skupia się na wszystkich potrzebach pacjenta, zapewniając mu kompleksową i spersonalizowaną opiekę. 

Nie można zapominać o tym, że wizyty pielęgniarskie pomagają również w zwiększeniu komfortu psychicznego chorego - zapewnienie odpowiedniej opieki w przyjaznym i znanym otoczeniu ułatwia przebrnięcie przez trudny okres choroby. Usługi pielęgniarskie świadczone w domu pacjenta stanowią tym samym doskonałą alternatywę dla opieki oferowanej przez hospicja. 

Więcej informacji na temat wizyt domowych personelu medycznego można znaleźć na stronie https://lekarze-krakow.com.pl/ 

Kiedy zdecydować się na domowe wizyty pielęgniarskie?

Domowe wizyty pielęgniarskie sprawdzą się w wielu różnych przypadkach - z usług wysoce wykwalifikowanego personelu bardzo często korzystają między innymi osoby przewlekle chore, wymagające stałej opieki medycznej. 

Usługi pielęgniarskie świadczone bezpośrednio w domu pacjenta sprawdzą się także w przypadku osób po urazach, u których wymagana jest regularna zmiana opatrunków - sterylna zmiana opatrunku oraz dokładne oczyszczenie rany usprawni proces gojenia, ułatwiając szybki powrót do pełnej sprawności. 

Domowe wizyty pielęgniarskie to także doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na uniknięciu wizyty w przychodni czy szpitalu - w tej grupie znajdą się między innymi dzieci oraz osoby z osłabionym układem immunologicznym. Na skorzystanie z domowych usług pielęgniarskich powinny zdecydować się także osoby, którym brakuje czasu na wizyty w publicznych przychodniach.

Długoterminowa domowa opieka pielęgniarska - na czym polega?

Długoterminowe domowe usługi pielęgniarskie są rozwiązaniem, na które bardzo często decydują się bliscy osób przewlekle chorych. Podczas regularnych wizyt w domu pacjenta pielęgniarka zajmuje się między innymi leczeniem odleżyn i ran oraz zmianą opatrunków. W przypadku przewlekle chorych pacjentów personel medyczny zajmuje się także podawaniem leków oraz robieniem zastrzyków - warto pamiętać o tym, że spersonalizowana opieka na najwyższym poziomie pomaga w zminimalizowaniu negatywnych skutków choroby. 

W gestii pielęgniarki sprawującej opiekę nad przewlekle chorym pacjentem leży także edukowanie najbliższych i opiekunów chorego - pielęgniarka uczy dbania o higienę, tłumaczy także zasady karmienia i podawania leków. Oprócz tego pomaga w przyswojeniu zasad pionizowania pacjenta. Poza tym pielęgniarka może wypisać skierowania na określone badania, zajmuje się także preskrypcją niektórych leków. Pielęgniarki wykonujące obowiązki bezpośrednio w domu pacjenta pomagają również w zdobyciu informacji na temat sprzętu rehabilitacyjnego.

Artykuł partnera

29 maja 2023 Naturalne metody

0 Komentarze