Jak stosować olejki do dyfuzorów?

2 września 2022 Naturalne metody

Rozprowadzanie zapachów pochodzących z olejków eterycznych po pomieszczeniach domowych jest elementem aromaterapii. W przypadku miejsc użyteczności publicznej lub gabinetów odnowy oryginalny zapach wewnątrz budynku może stać się znakiem rozpoznawczym oraz czynnikiem ułatwiającym osiągnięcie Klientom stanu relaksu. Dowiedz się, jak stosować olejki do dyfuzorów.

Rodzaje dyfuzorów

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z olejkami, zapewne nie wiedzą, że metod dyfuzowania jest co najmniej kilka. Wśród nich można wymienić:

  • dyfuzory patyczkowe – czyli prawdopodobnie najtańszą i najprostszą formę, która polega na rozprowadzaniu zapachów poprzez trzcinowe patyczki,
  • kominki – do których nalewamy odrobinę olejku, a następnie go podgrzewamy,
  • dyfuzory nebulizujące – rozpraszające po pomieszczeniu chmurę niewielkich kropelek olejku,
  • dyfuzory ultradźwiękowe – które wibrując, doprowadzają do roznoszenia się cząsteczek wody wraz z olejkiem po pomieszczeniu.

Wybór konkretnego rodzaju dyfuzora zazwyczaj jest kwestią preferencji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Poszczególne rozwiązania różnią się ceną czy kosztami eksploatacji.

Jakie olejki warto przetestować?

Naturalne olejki eteryczne do dyfuzora to podstawa. Wybierajmy wyłącznie te, bez żadnych dodatków, które mogą stać się szkodliwe przykładowo w toku spalania. Jeśli postawimy na stuprocentowo naturalne olejki, łatwo będzie tworzyć z nich później własne kompozycje i mieszanki zapachowe. Wśród olejków, które warto przetestować, można wymienić między innymi te z:

  • trawy cytrynowej – o działaniu uspokajającym i przeciwzapalnym oraz świeżym aromacie.
  • słodkiej pomarańczy – ułatwiające zrelaksowanie się, pobudzające trawienie i o pozytywnym wpłynie na cerę.
  • bazylii – działające przeciwbólowo i wspomagające pracę układu odpornościowego, a jednocześnie gwarantujące energetyzujący zapach.
  • lawendy – czyli jeden z najpopularniejszych wyborów, o wszechstronnym działaniu i pięknej woni.

Wszystkie wyżej wspomniane olejki, jak również dyfuzory znajdziemy w asortymencie marki BIO-PURE, która specjalizuje się w dystrybucji naturalnych produktów. Zestaw do dyfuzowania może być świetnym prezentem zarówno dla samego siebie, jak i dla bliskiej osoby.

Artykuł partnera

2 września 2022 Naturalne metody

0 Komentarze